Hotline: +420 511 189 990
czsk

Ako ušetriť pri obstaraní zmrzlinového stroja? Nikdy nezľavujte na kvalite!

Naše produkty

Články

13. 05. 2022

Ľadová triešť úplne neodmysliteľne patrí k teplým letným dňom. Svojimi výraznými farbami spoľahlivo pritiah...

11. 05. 2022

Väčšina cukrárov dnes považuje čokoládu pri svojej profesii ako potrebnú surovinu. Hoci sa ešte stále v odb...

09. 05. 2022

Čo je to temperácia čokolády a ako prebieha? Aké zásady je potrebné dodržať pri práci s čokoládou, aby bol ...

Zvažujete prenájom zmrzlinového stroja ako alternatívu drahé kúpy nového výrobníka? Stavte radšej na repasované a bazarové zmrzlinové stroje od osvedčených výrobcov.

Má cenu zhotovovať použitý výrobník zmrzliny?

V každom podnikaní, či už ide o úplné začiatky alebo postupné vylepšovanie prevádzok, môže nastať doba, keď nie sú financie nazvyš, a napriek tomu potrebujete obnoviť vybavenia. Napríklad by ste vo svojom podniku chceli rozšíriť ponuku o zmrzlinu, nie ste spokojní s dodávateľom a chcete vyskúšať domáce zmrzlinové recepty alebo začínate podnikať a nemáte dostatok financií na nákup nových strojov - preto hľadáte cesty, ako ušetriť. Ak si nie ste istí, že by sa nový výrobník zmrzliny uživil a nechcete riskantne investovať do obstarania nového, pozrite sa do našej ponuky bazárových a repasovaných strojov.

Nové, použité alebo prenájom?

U zmrzlinových strojov najlepších výrobcov, ako je napríklad taliansky Frigomat, je kvalita vykúpená vyššou cenou oproti väčšine ázijskej produkcie. Tá však okrem nižších obstarávacích nákladov nemôže ponúknuť zákazníkom kvalitné stroje, tým pádom ani kvalitné zmrzlinové produkty. Rovnako tak je problémový aj ich servis, dodávky príslušenstva a náhradných dielov. V dôsledku teda ušetrená suma rýchlo klesá kvôli väčšej poruchovosti a vyšším prevádzkovým nákladom.

Prenájom strojov, ako ho poznáme napríklad v kaviarenskom odvetví, je v prípade zmrzlinových strojov zle realizovateľný. Pokiaľ chcete vyrábať kvalitné cukrárske výrobky, potrebujete kvalitné stroje a tie stoja pomerne dosť peňazí. Pre výrobcov, predajcov a nakoniec ani zákazníka by tak nájom stroja s vysokou obstarávacou hodnotou nebol výhodný a nedával by zmysel. Niektoré firmy napriek tomu nájom zmrzlinových strojov umožňujú. Ide takmer výhradne o firmy, ktoré ponúka stroje z Číny či Indie, prípadne veľmi staré stroje. V oboch týchto prípadoch však zďaleka nedosiahnete požadovanej kvality výsledného výrobku a sprevádza ich aj zvýšená poruchovosť a zlá servisná podpora.

Pozor na lacné bazarové zmrzlinovače

V českých bazároch nájdete pomerne širokú ponuku podozrivo lacných použitých výrobníkov zmrzliny a ďalšieho vybavenia reštaurácií. Pri rozhodovaní, či si určitý stroj kúpiť, myslite na nasledujúce:

  • Ide o stroj renomovaného a spoľahlivého výrobcu?
  • Aké je staroba stroja?
  • Aké sú skutočné dôvody predaja stroja? (Prečo by niekto predával plne funkčný stroj, keď na ňom môže stále zarábať?)

Ak financie na obstaranie nového stroja naozaj chýba, pozrite sa do našej ponuky repasovaných a bazárových strojov. Okrem funkčných a preverených strojov od kvalitných výrobcov vám ku každému použitému stroju ponúkame dvanásťmesačnú záruku a kvalitný zákaznícky servis vrátane technického zázemia a zaškolenie.

Články

13/05/2022

Ľadová triešť úplne neodmysliteľne patrí k teplým letným dňom. Svojimi výraznými farbami spoľahlivo pritiah...

11/05/2022

Väčšina cukrárov dnes považuje čokoládu pri svojej profesii ako potrebnú surovinu. Hoci sa ešte stále v odb...

9/05/2022

Čo je to temperácia čokolády a ako prebieha? Aké zásady je potrebné dodržať pri práci s čokoládou, aby bol ...

Aktualita

PřijďtePřijďte si prohlédnout novinky na zmrzlinovou sezónu 2024

Jako každý rok jsme si pro vás připravili několik prezentací novinek po ČR i SK.