Hotline: +420 511 189 990
czsk

5 najlepších cukrární na svete: V čom je ich tajomstvo?

Naše produkty

Články

13. 05. 2022

Ľadová triešť úplne neodmysliteľne patrí k teplým letným dňom. Svojimi výraznými farbami spoľahlivo pritiah...

11. 05. 2022

Väčšina cukrárov dnes považuje čokoládu pri svojej profesii ako potrebnú surovinu. Hoci sa ešte stále v odb...

09. 05. 2022

Čo je to temperácia čokolády a ako prebieha? Aké zásady je potrebné dodržať pri práci s čokoládou, aby bol ...

Chceli by ste mať vo svojej prevádzke takú zmrzlinu, dezert či atmosféru, že by vás hostia aj znalci katapultovali do prvej päťky tých najlepších cukrární z celého sveta? Kto by nechcel. Zistili sme, čím sú tieto cukrárne a zmrzlinárne tak výnimočné, že sa môžu honosiť titulom „najlepší na svete“. Pretože nikdy nie je neskoro sa niečomu priučiť.

Capogiro Gelato, Filadelfie, Pensylvánia

Tajomstvo najlepšie zmrzlinárne na svete? Kľúč ich úspechu je jednoducho v ingredienciách – ich základom je totiž miestna bio mlieko od kráv, ktoré sa pasú na smaragdovo zelených pastvinách. Zmrzlina aj sorbetta sa tu vyrábajú každý deň čerstvé a navyše sa miestni zmrzlinári snažia vymýšľať neustále nové a doposiaľ nepreskúmané príchuti.

Ted Drewes Frozen Custart, Saint Louis, Missouri

Tiež druhú najlepšiu cukráreň na svete by ste prekvapivo mali hľadať v USA. Rovnako ako ich konkurenti z Filadelfie aj v Missouri sú základom ich úspechu používané ingrediencie. Ich ikonickým produktom je niečo, čo by sa dalo označiť za „sestrenku“ zmrzliny. Ide totiž o mrazený krém z tej najčerstvejšie smotany, vajec a cukru. Táto tradičná pochúťka je na americkém stredo-západe obľúbená už od roku 1931 kedy sa v Missouri objavila vôbec prvýkrát.

Bombay Ice Creamery, San Francisco, Kalifornia

Aby toho nebolo málo, tiež tretie najobľúbenejšie podnik nájdete v Severnej Amerike, konkrétne v štáte Kalifornia. Zmrzlina, ktorú vám tu naservírujú má však Indickej korene a tiež indickej príchuti. Kardamon, chai-tea, šafran, ruže alebo zázvor, to sú zmrzliny na ktoré vo zmrzlinové vitríne bežne príliš často neuvidíte. Špecialitou je tu tiež „kulfi“, čo je ľadová triešť z mrazeného mlieka.

Devon House, Kingston, Jamajka

Hoci je Devon House pôvodne sídlo milionára, ktoré si na Jamajke nechal postaviť na konci 19. storočia, dnes je domovom jedného z najospevovanejších zmrzlinovách stánkov. Jeho pýchou je 27 príchuťou zmrzliny, ktorá zahŕňa v tamojšom meradle klasickú čerešňovou a pistáciovú, rovnako ako "exotickejšie" mangovú alebo kokosovú. Obľúbenou lahôdkou je tu ale hlavne príchuť nazvaná Devon Stout, čo nie je nič iné, než zmrzlina založená na pivnom základu.

Helados Scannapieco, Buenos Aires, Argentína

Dizajn tohto malého obchodíku sa prakticky nezmenil od roku 1938, kedy ho založili talianski imigranti Andres a Josefina Scannapieco. Ďalší bod na obľúbenosti si zaslúži aj fakt, že už viac ako 70 rokov je podnik vedený a spravovaný výlučne rodinou Scannapieco. Na zmrzlinovom lístku nájdete zhruba 50 príchutí, od klasickej čokoládové a vanilkové až po škoricovú alebo citrónovej šampanské.

 Nejlepší zmrzlina světa

                             (Autor: Robyn Lee, cc-by)

Články

13/05/2022

Ľadová triešť úplne neodmysliteľne patrí k teplým letným dňom. Svojimi výraznými farbami spoľahlivo pritiah...

11/05/2022

Väčšina cukrárov dnes považuje čokoládu pri svojej profesii ako potrebnú surovinu. Hoci sa ešte stále v odb...

9/05/2022

Čo je to temperácia čokolády a ako prebieha? Aké zásady je potrebné dodržať pri práci s čokoládou, aby bol ...